90web

پرسش‌های متداول

 

دامنه چیست؟

دامنه یا Domain به معنای قلمرو است که با همین معنا در اینترنت نقش داشته و با ثبت آن می توان یک ناحیه اختصاصی در اینترنت برای خود داشته باشیم. دامنه یک نام اینترنتی یکتا است و فقط یک نفر در کل اینترنت می تواند آن را داشته باشد. دامنه از دو قسمت اصلی تشکیل شده است یکی پسوند که عموما نوع دامنه را مشخص می کند (مثل : com, net, org, ir) و دیگری نام خود دامنه که از حروف و اعداد می تواند تشکیل شده باشد (مثل Google)

چه محدودیت هایی در انتخاب نام دامنه وجود دارد؟

کارکترها حروف انگلیسی a-z اعداد 0 تا 9 و کارکتر خط فاصله "-" ( این کارکتر نمی تواند در آغاز یا پایان نام دامنه قرار بگیرد) حداقل طول دامنه سه کارکتر و حداکثر آن 63 کارکتر (حرف) می باشد.

آیا امکان تغییر نام دامنه ثبت شده وجود دارد؟

خیر، دامنه ای که ثبت شده باشد دیگر نمی تواند نام آن را تغییر داد.

حداقل و حداکثر دوره ثبت دامنه چقدر است؟

حداقل زمان ثبت دامنه یک سال می باشد و با توجه به نوع دامنه نیز حداکثر تا 10 سال نیز قابل ثبت می باشد. دامنه های ir نیز به دو صورت یک ساله و پنج ساله قابل ثبت می باشند. دامنه امکان ثبت به صورت نامحدود و دائمی ندارد و در دوره های مشخص باید تمدید شود.

چقدر طول می کشد تا دامنه من ثبت شود ؟

دامنه هایir چون نیاز به تایید از سوی مرکز ثبت دامنه دارند، حداکثر 24 ساعت کاری پس از پرداخت دامنه ثبت خواهند شد. هرچند به محض پرداخت شما دامنه رزرو خواهد شد.

برای ثبت دامنه باید چه کار کنم؟

برای ثبت یک دامنه ابتدا باید برای نام آن تصمیم بگیرید. سپس باید توسط موتور جستجو دامنه یا whois ها از وضعیت نام مورد نظر خود اطلاع پیدا کنید، در صورتی که شخص دیگری پیش از شما آن را ثبت نکرده باشد می توانید آن را ثبت به نام خود ثبت کنید. در زمان کنونی مطمئنا انتخاب یک نام مناسب نیاز به جستجو دارد. برای ثبت دامنه می‌توانید به منوی جستجوی دامین در پایین وب سایت مراجعه کنید.

شناسه ایرنیک چیست؟

برای ثبت دامین ir ابتدا باید در وب سایت ایرنیک ثبت نام کنید. پس از ثبت نام در این وب سایت، ایرنیک به شما یک شناسه اختصاص می‌دهد که برای ثبت دامین به این شناسه نیاز دارید. در زمان سفارش این شناسه راباید برای ما ارسال کنید. وب سایت ایرنیک: www.nic.ir

چگونه اجازه ثبت دامنه را به پومیش بدهم؟

با توجه به راهنمای زیر اجازه ثبت دامنه را برای ما فعال کنید تا دامنه شما را در سیستم ثبت کنیم. 1. وارد پنل دامنه های خود در Nic.ir شوید. 2. از منوی سمت راست برروی گزینه "مشخصه های آشنا" کلیک کنید. 3.در صفحه جدید که باز شده است از بخش "رابط های مجاز" بر روی گزینه "مدیریت رابط های مجاز" کلیک کنید. 4.در صفحه جدید گزینه اول "صاحب امتیاز" را بر روی خودم و نمایندگان تنظیم کنید و سپس روی گزینه "اعمال" کلیک کنید.

هاست يا هاستینگ چيست؟

هاست بدين معني است که شما بتوانيد صفحات طراحي شده وب سايت خود را در فضايي روي اينترنت قرار دهيد ، بدين معني که ، به فضاي اختصاص داده شده به شما دسترسي کامل داريد ، مي توانيد فايلهاي خود را upload (بالاگذاري) کنيد ، آمار مربوط به سايت خود را داشته باشيد ، و هر بخش کوچک روي سايت و ايميل هاي تحت دومين خود را مديريت کنيد و ...

با اطمینان وب سایت خود را سفارش دهید

نماد اعتماد طراحی سایت فروشگاهی logo-samandehiطراحی سایت فروشگاهی

تماس با پومیش

  • 031-95015428
    ساعات تماس 8 الی 18
  • درخواست پشتیبانی
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
محمد فاضل ملک پور پومیش 031-95015428 Email